टि-२० ब्लास्ट आजदेखि, उद्घाटन खेलमा आमिर-डि भिल्लीयर्स प्रतिस्पर्धा

इंग्ल्याण्डको घरेलु क्रिकेट प्रतियोगिता टि२० ब्लास्ट आजदेखि सुरु हुँदैछ। प्रतियोगिताको उद्घाटन खेलमा विश्वचर्चित दुई खेलाडीहरु पाकिस्तानका मोहम्मद आमिर र दक्षिण अफ्रिकाका एबि डि भिल्लीयर्स आमने-सामने हुँदैछन्।

डि भिल्लीयर्स रहेको टिम मिडलसेक्स र आमिर रहेको एसेक्सले नेपाली समय अनुसार आज राति ११:१५ मा एकअर्का बिरुद्द खेल्दै प्रतियोगिताको सुरुवात गर्नेछन्। खेल केहिदिन अघि बाह्रौं संस्करणको विश्वकप क्रिकेटको फाइनल आयोजना भएको लर्ड्स क्रिकेट मैदानमा हुनेछ जसको उपाधी आयोजक इंग्ल्याण्डले जितेको थियो।

इंग्ल्याण्ड र वेल्समा रहेका १८ वटा प्रथम श्रेणीका क्रिकेट खेल्ने टिमहरुलाई उत्तर र दक्षिण गरि ९/९ वटा टिमको समूहमा बिभाजन गरिएको छ। प्रतियोगिता समूह चरण र नक-आउट चरण गरि खेलिनेछ जसको फाइनल खेल सेप्टेम्बर २१ तारिखमा एजबेस्टन क्रिकेट मैदानमा हुनेछ। एजबेस्टन त्यहि मैदान हो जहाँ विश्वकप अन्तर्गत समूह चरणका ४ खेल भएका थिए भने इंग्ल्याण्डले अष्ट्रेलियालाई सेमिफाइनलमा पराजित गर्दै फाइनलमा प्रवेश गरेको थियो।

सन् २००३ देखि सुरु भएको प्रतियोगिताको सबैभन्दा सफल टिम लीसेस्टरशायर रहेको छ जसले १६ औं संस्करणसम्म आइपुग्दा ३ पटक उपाधी जितेको छ। यस्तै अघिल्लो संस्करणको उपाधी वर्सेस्टरशायरले जितेको थियो।

नर्थ डिभिजन
साउथ डिभिजन

मोहम्मद आमिर रहेको टिममा बिदेशी खेलाडीको रुपमा अष्ट्रेलियाका खेलाडीद्वय पिटर सिड्डेल र एडम जाम्पा रहेका छन् भने कप्तानी नेदरल्याण्डका रायन टेन डोस्काटेले गर्नेछन्। यस्तै एबी रहेको टिममा अफगानिस्तानका युवा खेलाडी मुजिब उर् रहमान छन् भने कप्तानी इंग्ल्याण्डका डेविड मलानले गर्नेछन्।

Middlesex:

Paul Stirling, Dawid Malan (C), AB de Villiers, Nick Gubbins, John Simpson (WK), Stephen Eskinazi, James Harris, Tom Helm, Toby Roland-Jones, Steven Finn, Mujeeb ur Rahman, George Scott, Tom Barber, Nathan Sowter.

Essex:

Adam Wheater (WK), Tom Westley,Varun Chopra, Cameron Delport, Ravi Bopara, Daniel Lawrence, Ryan ten Doeschate, Simon Harmer, Mohammad Amir, Adam Zampa, Aaron Beard, Sam Cook.

हरेक टिममा रहेका र बाहिरिएका खेलाडीको सुची हेर्ने यहाँ क्लिक गर्नुहोस

Squads

Sussex

Luke Wright (c), Jofra Archer, Will Beer, Danny Briggs, Tom Bruce, Michael Burgess, Laurie Evans, George Garton, Rashid Khan, Delray Rawlins, Ollie Robinson, Phil Salt, David Wiese.

Middlesex

Dawid Malan (c), George Scott, Dwayne Bravo, Hilton Cartwright, Stevie Eskinazi, James Fuller, Nick Gubbins, James Harris, Tom Helm, Ravi Patel, John Simpson, Nathan Sowter, Paul Stirling.

Somerset

Lewis Gregory (c), Tom Abell, Corey Anderson, Dominic Bess, Josh Davey, Steven Davies, Ben Green, Jamie Overton, James Hildreth, Johann Myburgh, Peter Trego, Roelof van der Merwe, Max Waller, Babar Azam.

Nottinghamshire

Dan Christian (c), Jake Libby, Chris Nash, Steven Mullaney, Riki Wessels, Harry Gurney, Luke Fletcher, Matt Carter, Samit Patel, Tom Moores, Ish Sodhi, Billy Root.

Warwickshire

Colin de Grandhomme, Ian Bell, Sam Hain, Jeetan Patel, Grant Elliot (c), Dominic Sibley, Tim Ambrose, Boyd Rankin, Olly Stone, Josh Poysden, Adam Hose, Will Rhodes, Oliver Hannon-Dalby.

Durham

Tom Latham (c), Graham Clark, James Weighell, Ben Stokes, Paul Collingwood, Will Smith, Gareth Harte, Nathan Rimmington, Stuart Poynter, Ryan Pringle, Barry McCarthy, Chris Rushworth, Imran Tahir, Ben Whitehead.

Northamptonshire

Alex Wakely (c), Nathan Buck, Seekkuge Prasanna, Joshua Cobb, Steven Crook, Ben Duckett, Brett Hutton, Rory Kleinveldt, Richard Levi, Ben Sanderson, Charlie Thurston, Ricardo Vasconcelos, Graeme White.

Lancashire

Liam Livingstone (c), Karl Brown, Arron Lilley, Jordan Clark, James Faulkner, Steven Croft, Alex Davies, Keaton Jennings, Toby Lester, Joe Mennie, Graham Onions, Matthew Parkinson, Stephen Parry, Dane Vilas.

Derbyshire

Gary Wilson (c), Ben Slater, Matthew Critchley, Matt McKiernan, Callum MacLeod, Wayne Madsen, Alex Hughes, Daryn Smit, Anuj Dal, Wahab Riaz, Hardus Viljoen, Lockie Ferguson, Safyaan Sharif, Ravi Rampaul.

Leicestershire

Colin Ackermann (c), Mohammad Abbas, Lewis Hill, Zak Chappell, Mark Cosgrove, Cameron Delport, Mohammad Nabi, Neil Dexter, Gavin Griffiths, Paul Horton, Callum Parkinson, Ben Raine, Rob Sayer, Tom Wells.

Yorkshire

Steven Patterson (c), Gary Ballance, Matthew Fisher, Harry Brook, Tom Kohler-Cadmore, Adam Lyth, Jonathan Tattersall, Tim Bresnan, Jack Leaning, Azeem Rafiq, Jack Brooks, Ben Coad, Josh Shaw.

Worcestershire

Brett D’ Oliveira (c), Martin Guptill, Joe Clarke, Callum Ferguson, Daryl Mitchell, Ben Cox, Dillon Pennington, Ross Whiteley, Ed Barnard, Luke Wood, Patrick Browne, George Rhodes, Andy Carter.

Surrey

Jade Dernbach (c), Gareth Batty, Ryan Patel, Scott Borthwick, Rory Burns, Rikki Clarke, Matt Dunn, Ben Foakes, Will Jacks, Morne Morkel, Mathew Pillans, Ollie Pope, Jamie Smith, Freddie van den Bergh.

Glamorgan

Colin Ingram (c), Andrew Salter, Kiran Carlson, Graham Wagg, Craig Meschede, David Lloyd, Usman Khawaja, Lukas Carey, Timm van der Gugten, Shaun Marsh/Fakhar Zaman, Chris Cooke, Michael Hogan, Aneurin Donald, Ruaidhri Smith.

Kent

Sam Billings (c), Daniel Bell-Drummond, Adam Milne, Alex Blake, Carlos Brathwaite, Joe Denly, Calum Haggett, Sean Dickson, Heino Kuhn, Harry Podmore, Imran Qayyum, Ivan Thomas.

Gloucestershire

Michael Klinger (c), Miles Hammond, George Hankins, Benny Howell, Ian Cockbain, Jack Taylor, Ryan Higgins, Chris Liddle, Graeme van Buuren, Gareth Roderick, Thisara Perera, David Payne, Liam Norwell, Matt Taylor, Thomas Smith.

Essex

Ryan Ten Doeschate (c), Adam Wheater, Ravi Bopara, Varun Chopra, Matt Coles, Sa Cook, Simon Harmer, Dan Lawrence, Jamie Porter, Matt Quinn, Neil Wagner, Tom Westley, Ashar Zaidi, Adam Zampa

Hampshire

James Vince (c), Colin Munro, Lewis McManus, Sean Ervine, Chris Wood, Rilee Rossouw, Sam Northeast, Joe Weatherley, Gareth Berg, Ryan Stevenson, Liam Dawson, Kyle Abbott, Tom Alsop, Mujeeb Ur Rahman

(Note: Squad Source – crictracker)